8) Zajděte na pivo do staré chodské hospody!

Pokud Vás při objevování zajímavých míst Postřekova přepadne žízeň, určitě zajděte ,,na jedno" do nejstarší stále fungující hospody v obci, o které se na Chodsku zpívá i známá lidová píseň: ,,Hadamouc hospoda z drobného kamení, hdo peníze nemá, hať do ní nechodí...". Hospoda se nachází hned u hlavní silnice v blízkosti kaple sv. Jakuba a hned při vstupu po pavlači do malé chodby na Vás dýchne atmosféra starých času, kdy zde sedával např. i malíř Jaroslav Špillar. V hospodě najdete lokál, kam chodí pravidelně místní štamgasti, a sál, kde se konají různé kulturní akce. Každoročně je zde zahájen tradiční Postřekovský masopust tzv. ,,Sezpívanou". Také odtud vychází nedělní masopustní ,,Kytičkový průvod". V současné době je bohužel hospoda uzavřena, dostat se sem tak je možné pouze na nějaké akce, které se zde stále pořádají. Žízeň tak můžete jít zahnat do dalších místních hospod, kde se čepovaného piva už určitě dočkáte!

Kdy navštívit?

• hospoda U Hadamů je v současné době otevřena pouze na některé kulturní akce (masopust)

dnes, neděle 28. 4. 2024

Svátek má Vlastislav

Zítra má svátek Robert

• Mezinárodní den proti hluku
  • Mezinárodní den tance
  • Světový den imunologie
  • Mezinárodní den letectví a kosmonautiky

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Mrzne-li na svatého Vitala, mrzne ještě 40 dní.