5) Navštivte unikátní soustavu rybníků!

Mátě rádi procházky přírodou a nevadí Vám trochu hůře přístupný terén? Pak je návštěva Postřekovských rybníků, které jsou fenoménem celé České republiky, pro Vás to pravé. Asi půl kilometru od vlakové zastávky se na ploše 8 ha rozprostírá největší rybník zdejší rezervace - Obecní rybník, kde naleznete informační tabuli s informacemi o lokalitě. Po zpevněné cestě se dále dostanete až do oblasti, kde se nachází přes dvacet dalších různě velkých a stále obhospodařovaných rybníků, které společně s loukami, Obecním rybníkem a přilehlými mokřady tvoří přírodní rezervaci, vyhlášenou roku 1990. Tuto ochranu si lokalita vyžádala hlavně z důvodu, že se zde nachází hnízdiště vzácné ptačí fauny. Hnízdí zde např. slavík modřáček středoevropský, moták pochop, moudiváček lužní a další. Vedle tohu zde můžete obdivovat i bohatou flóru, kterou tvoří více než 300 druhů cévnatých rostlin. Mezi rybníky však už jsou cesty hůře přístupné a při návštěvě lokality doporučujeme vhodnou -  nepromokavou obuv.

Kdy navštívit?

• neomezeno (nejlepší čas pro návštěvu je na jaře před růstem trav)

dnes, sobota 22. 6. 2024
déšť 22 °C 14 °C
neděle 23. 6. slabý déšť 21/14 °C
pondělí 24. 6. skoro jasno 21/12 °C

Svátek má Pavla

Zítra má svátek Zdeňka

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den házené

V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

Svatý Pavel z Noly zaplavuje štoly.