V sobotu 27. července 2019 byl v rámci pouťových slavností požehnán nový obecní prapor. Na událost byli pozváni také zástupci naší partnerské obce Ascha z Německa, jejichž dvacetičlenná delegace dorazila již před 11. hodinou do hotelu U Nádraží. Po poledni pak byli společně s dalšími hosty přivítáni na obecním úřadě, kde si prohlédli výstavy obrazů a pamětní síň obce, kterou je provedl pan Václav Volfík. Na úřad dorazil zástupce Zastupitelstva Plzeňského kraje Jan Látka, pan farář Ivan Pavlíček, starostka Nového Kramolína Jana Knopfová a další.
Po 13. hodině vyšel z horní části obce od Bolfíků průvod čítající na 150 účastníků, v jehož čele šli zástupci 1. tankové roty Aktivních záloh „Československých legií“ a Muzea na demarkační linii z Rokycan. Ti kromě své bojové zástavy nesli v historických legionářských uniformách prapor České republiky. Za nimi pak kráčel praporečník Aleš Kuželka s novým obecním praporem a krojovaná stráž praporu s čakany. Prapor doprovázel také farář Ivan Pavlíček a Jiří Knížek. Následovali je představitelé obce v čele se starostou Petrem Anderlem, místostarostou Ondřejem Cibulkou a hosté. Jako další šla v průvodu dechová hudba Domažličanka, kterou následovali zástupci Sboru dobrovolných hasičů Postřekov, Tělovýchovné jednoty Sokol Postřekov nebo zástupci JAWA klubu Postřekov a Kondor bike teamu Postřekov. Za zvuků zvonu z věžičky kaple pak průvod kolem vyzdobených domů došel na prostranství před kapli sv. Jakuba. Akt žehnání zahájila hymna ČR, po které se slova ujal starosta obce Petr Anderle. Na závěr svého projevu dodal:
„Ať dnešní událost a tento prapor připomínají nám všem i budoucím generacím vzájemnou úctu, soudržnost a porozumění. Ať nám prapor pomáhá chránit a střežit lidské společenství a veškeré morální hodnoty.“
Slovo si pak převzal pan farář Pavlíček, který nový prapor požehnal. Po připnutí pamětní stuhy zazpíval Národopisný soubor Postřekov a průvod se odebral směrem do hotelu U Nádraží. V sále pak došlo na předání upomínkových předmětů a vyhlášení výsledků soutěže o grafický návrh nové pohlednice, ve které zvítězil Pavel Váchal. Svým vystoupením vzápětí Dětský a Národopisný soubor Postřekov zpestřil sobotní odpoledne. Do půl páté následně hrála k tanci a posledu dechová hudba Domažličanka.
Pořízení obecních symbolů bylo zahájeno již v roce 2014, kdy v květnu zastupitelstvo schválilo podobu znaku a praporu, navrhnutou heraldickou kanceláří Jan Severa a Jiří Štuk. Téhož roku byla v červnu požádána kancelář Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR o udělení obecních symbolů. Ty pak byly starostovi obce předány dne 26. března 2015 tehdejším předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem. V letošním roce pak vedení obce rozhodlo o zhotovení praporu a znaku obce. Vybrána byla firma z Ústí nad Orlicí Velebný & Fam.
Znak i prapor obce mají společné atributy. List praporu tvoří dva vodorovné pruhy, zelený a vlnkovitý modrý. Uprostřed listu přes oba pruhy prochází bílý (či stříbrný) meč hrotem k dolnímu okraji listu, v zeleném pruhu podložený zkříženými žlutými (či zlatými) čakany. Poměr šířky k délce praporu je 2:3. Stříbrný meč je atributem sv. Jakuba, který je patronem místní kaple. Čakany odkazují na příslušnost k Chodsku a současně představují dvě části obce – Postřekov a Mlýnec. Zelená barva na pozadí odkazuje na Český les, který se nachází v bezprostřední blízkosti obce. Vlnkami oddělená modrá barva na pozadí pak symbolizuje přírodní rezervací Postřekovské rybníky.