Menu
Obec Postřekov
Obec
Postřekov

Návštěva z Niedermurachu si prohlédla Postřekov

Foto: Petr Mikšíček

V pátek 19. ledna navštívila obec tříčlenná delegace z bavorské obce Niedermurach v čele se starostou Martinem Preyem.

V pátek 19. ledna navštívila obec tříčlenná delegace z bavorské obce Niedermurach v čele se starostou Martinem Preyem. Cílem návštěvy bylo představení naší obce a místních spolků. Hosty přivítal starosta Petr Anderle a místostarostové Ondřej Cibulka a Jiří Knížek u kaple sv. Jakuba, jejíž historii na místě shrnul pan farář Ivan Pavlíček. Přítomen byl i předseda TJ Sokol Postřekov Václav Kreuz a Ludmila Mathauserová, která v rámci projektu Rok na hranici Česko-německého fondu budoucnosti celé setkání tlumočila. Další zastávkou bylo Muzeum krojů, kde poutavým výkladem naše tradiční oděvy popsala Anna Burešová. Krátká zastávka proběhla i na obecním úřadě, kde se hosté zapsali do pamětní knihy. Pak už následovala prohlídka nové části budovy základní školy a místní tělocvičny, kde hosty zaujal zejména nabitý rozvrh cvičení. Nechyběla ani zastávka v hasičské zbrojnici, kde činnost jednotky přiblížil Jan Kreuz. Cílem prohlídky obce pak byla hospoda U Hadamů, kde se představil Národopisný soubor Postřekov, konkrétně jeho nová mladá dudácká muzika. Po občerstvení pak bylo dojednáno, že další schůzka proběhne na německé straně po masopustu. Na setkání by se již měla dojednávat konkrétní spolupráce, a to v oblasti sportu a mládeže. 

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kdo se na prezentaci obce podíleli.

Jiří Knížek, 2. místostarosta

Datum vložení: 29. 1. 2024 14:22
Datum poslední aktualizace: 29. 1. 2024 14:23
Autor: Správce Webu

Aktuálně

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Předpověď počasí

dnes, čtvrtek 22. 2. 2024
oblačno 11 °C 1 °C
pátek 23. 2. slabý déšť 7/4 °C
sobota 24. 2. déšť se sněhem 4/2 °C
neděle 25. 2. déšť se sněhem 3/2 °C

Svátek a výročí

Svátek má Petr

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Mezinárodní den skautů - Den sesterství
  • Den obětí zločinu

Zítra má svátek Svatopluk

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

V únoru sníh a led - v létě nanesou včely med.

Pranostika na akt. den

Když mrzne na Petra nastolení, mrznout bude 40 dní bez prodlení.

Východ a západ slunce

Slunce vychází:7:04

Slunce zapadá:17:40

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na