Menu
Obec Postřekov
Obec
Postřekov

Návštěva z Niedermurachu si prohlédla Postřekov

Foto: Petr Mikšíček

V pátek 19. ledna navštívila obec tříčlenná delegace z bavorské obce Niedermurach v čele se starostou Martinem Preyem.

V pátek 19. ledna navštívila obec tříčlenná delegace z bavorské obce Niedermurach v čele se starostou Martinem Preyem. Cílem návštěvy bylo představení naší obce a místních spolků. Hosty přivítal starosta Petr Anderle a místostarostové Ondřej Cibulka a Jiří Knížek u kaple sv. Jakuba, jejíž historii na místě shrnul pan farář Ivan Pavlíček. Přítomen byl i předseda TJ Sokol Postřekov Václav Kreuz a Ludmila Mathauserová, která v rámci projektu Rok na hranici Česko-německého fondu budoucnosti celé setkání tlumočila. Další zastávkou bylo Muzeum krojů, kde poutavým výkladem naše tradiční oděvy popsala Anna Burešová. Krátká zastávka proběhla i na obecním úřadě, kde se hosté zapsali do pamětní knihy. Pak už následovala prohlídka nové části budovy základní školy a místní tělocvičny, kde hosty zaujal zejména nabitý rozvrh cvičení. Nechyběla ani zastávka v hasičské zbrojnici, kde činnost jednotky přiblížil Jan Kreuz. Cílem prohlídky obce pak byla hospoda U Hadamů, kde se představil Národopisný soubor Postřekov, konkrétně jeho nová mladá dudácká muzika. Po občerstvení pak bylo dojednáno, že další schůzka proběhne na německé straně po masopustu. Na setkání by se již měla dojednávat konkrétní spolupráce, a to v oblasti sportu a mládeže. 

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kdo se na prezentaci obce podíleli.

Jiří Knížek, 2. místostarosta

 

Datum vložení: 29. 1. 2024 14:22
Datum poslední aktualizace: 29. 2. 2024 18:31
Autor: Správce Webu

Aktuálně

Fotogalerie

Náhodná fotogalerie

Předpověď počasí

dnes, úterý 16. 7. 2024
prudký déšť 25 °C 17 °C
středa 17. 7. slabý déšť 25/17 °C
čtvrtek 18. 7. slabý déšť 29/16 °C
pátek 19. 7. slabý déšť 26/18 °C

Svátek a výročí

Svátek má Luboš

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Pojďte se vykoupat do řeky

Zítra má svátek Martina

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Co červenec neuvaří - srpen nedopeče.

Pranostika na akt. den

Deštivé léto horší podzimku.

Východ a západ slunce

Slunce vychází:5:18

Slunce zapadá:21:11

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na