Ve Mlýnci se slavila pouť, nová lávka i postup do finále MS v hokeji

Foto: Josef Sokol

Letošní Mlýnecká pouť připadla na poslední květnový víkend.

Letošní Mlýnecká pouť připadla na poslední květnový víkend. V sobotu 25. května se od 10 hod. konala mše svatá u kapličky Nejsvětější Trojice, na kterou dorazilo přes osmdesát občanů, z toho někteří v kroji. Mši sloužil klenečský farář Ivan Pavlíček a byla uvedena krásnou chodskou písničkou v podání Dorotky Baštářové. Po mši bylo pro přítomné připraveno občerstvení v podobě chodských koláčů a piva. Nesmíme zapomenout poděkovat zvláště Monice Baštářové za úpravu kapličky před mší.

V odpoledních hodinách byla pak otevřena obnovená lávka přes Mlýnecký potok u hasičárny, která byla na místě kvůli havarijnímu stavu odstraněna v roce 2017. Pásku slavnostně přestřihl starosta obce Petr Anderle a starosta SDH Postřekov Jan Kreuz. Návrh lávky provedl místostarosta Ondřej Cibulka, firma Tesario dodala nařezané fošny, na nátěru se podíleli zaměstnanci obce včele se starostou Petrem Anderlem, základy připravil David Pospíšil, nosné trámy pak pomohli usadit i členové SDH Postřekov a samotné sestavení provedl Jiří Bernášek. Všem patří poděkování za skvělou práci.

Po otevření lávky následovala zábava s dechovou hudbou Postřekovanka. Bohužel kvůli nepřízni počasí byl venkovní doprovodný program pro děti zrušen a zábava se odehrávala v garáži hasičské zbrojnice. Vzhledem k tomu, že se odpoledne odehrával i semifinálový zápas MS v hokeji Česko – Švédsko, muselo se přistoupit i k promítání zápasu přímo v hasičárně. Na pozadí dechové hudby byli tak všichni svědky i úspěchu našeho národního týmu. Po každém gólu byla zahrána slavností fanfára a hasiči nestíhali nalévat štamprle. Třešničkou na dortu pak byla státní hymna, kterou na konci zápasu krásně zazpívala zpěvačka kapely Postřekovanka Tereza Jurníková. Oslavy hokejové výhry a poutě se pak ve Mlýnci protáhly až do pozdních hodin.

Jiří Knížek, 2. místostarosta

Datum vložení: 7. 5. 2024 10:36
Datum poslední aktualizace: 3. 6. 2024 11:48

Náhodná fotogalerie

dnes, úterý 16. 7. 2024
prudký déšť 25 °C 17 °C
pátek 19. 7. slabý déšť 26/18 °C

Svátek má Luboš

• Pojďte se vykoupat do řeky

Zítra má svátek Martina

Co červenec neuvaří - srpen nedopeče.

Deštivé léto horší podzimku.