Starosta obce se zúčastnil exkurze ve Furth im Wald

Furth im Wald

Ve středu 26. dubna se starosta obce Petr Anderle společně s dalšími starosty v rámci Akčního spolku Čerchov plus a Svazku Domažlicko zúčastnil na pozvání starosty Sandro Bauera exkurze po budoucích výstavních prostorách ve městě Furth im Wald, kde se v roce 2025 odehraje veletrh Landesgartenschau.

Starosta obce se zúčastnil exkurze ve Furth im Wald

Ve středu 26. dubna se starosta obce Petr Anderle společně s dalšími starosty v rámci Akčního spolku Čerchov plus a Svazku Domažlicko zúčastnil na pozvání starosty Sandro Bauera exkurze po budoucích výstavních prostorách ve městě Furth im Wald, kde se v roce 2025 odehraje veletrh Landesgartenschau. Jde o zemskou zahradnickou výstavu, která se koná v několika německých spolkových zemích, v Bavorsku od roku 1980. K tomuto účelu bude ve městě přebudováno mnoho míst, upravena různá veřejná prostranství a postaveny některé nové budovy. Přehlídky mají přispět k tomu, aby se dotyčné město stalo atraktivnější pro život i návštěvníky. Tyto přehlídky předcházejí mnohaleté přípravy a těší se velkému zájmu veřejnosti. Poslední taková akce se konala v roce 2021 v Ingolstadtu, kterou od konce dubna do začátku října 2021 navštívilo přes 380 tis. návštěvníků a investice ve městě dosahovaly částky přibližně 23,9 mil. EUR. Pro nedaleké příhraniční městečko tak tato akce bude jistě jednou z nejdůležitějších za dlouhá leta. V rámci přehlídky se počítá i se spoluprací příhraniční české strany, která se tak také do veletrhu nějakým způsobem zapojí.

Jiří Knížek, 2. místostarosta

Datum vložení: 26. 4. 2023 17:11
Datum poslední aktualizace: 16. 5. 2023 17:12

dnes, pondělí 26. 2. 2024
zataženo 7 °C 1 °C
úterý 27. 2. oblačno 9/2 °C

Svátek má Dorota

Zítra má svátek Alexandr

Když skřivánek v únoru zpívá, brzy se pod nosem slívá.

Mnoho mlh v únoru - mnoho dešťů v létě.