Postřekov v příštím roce oslaví 700. výročí od první písemné zmínky

Znak

V roce 2025 oslaví obec 700. výročí od své první písemné zmínky.

V roce 2025 oslaví obec 700. výročí od své první písemné zmínky. Postřekov je uveden již roku 1325 v prvním chodském privilegiu od krále Jana Lucemburského vedle dalších chodských vsí.

Termín oslav byl stanoven na 20. – 21. 6. 2025.

Oslavy budou jednou z největších akcí v obci za poslední leta. Kromě občanů obce se očekává i účast postřekovských rodáků nebo našich přátel z Chorvatska a Německa. Program oslav by měl začít v pátek 20. června, kdy se plánuje večerní kulturní program. Hlavní den oslav pak připadne na sobotu 21. června. Tento den proběhne setkání významných hostů a jejich přivítání starostou obce. Současně s tím proběhne i vernisáž výstavy Tradice v obrazech. V odpoledních hodinách projde obcí slavnostní průvod občanů, spolků, hostů a rodáků obce. Průvod projde starou částí obce a ulicí na trávníkách dorazí do prostor bývalé bednárny. Na tomto místě pak dojde k proslovům a udílení vyznamenání obce všem, kdo se významným způsobem zasloužili o obec. Plánuje se také křest knihy k výročí, na které v současné době pracuje Kristýna Pinkrová.  Poté by měl následovat kulturní program až do pozdních hodin.

V roce 2025 si kromě významného jubilea obce připomeneme i 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Postřekov a 115. výročí Tělovýchovné jednoty Sokol Postřekov. Začátkem května pak také oslavíme již 80. výročí osvobození obce americkou armádou a konce druhé světové války.

Aktuální informace k výročí naleznete v sekci 700. výročí obce.

Jiří Knížek, 2. místostarosta

Datum vložení: 28. 3. 2024 10:17
Datum poslední aktualizace: 28. 3. 2024 10:20

dnes, pátek 12. 4. 2024
sobota 13. 4. zataženo 17/6 °C
neděle 14. 4. slabý déšť 19/8 °C
pondělí 15. 4. slabý déšť 10/3 °C

Svátek má Julius

• Mezinárodní den letectví a kosmonautiky

Zítra má svátek Aleš

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Teplé deště v dubnu slibují žeň, ve které si lidé libují.