Obec se přihlásila do soutěže Vesnice roku

Vesnice roku

Soutěž každoročně vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj a Svaz měst a obcí ČR.

Obec se přihlásila do soutěže Vesnice roku

Soutěž každoročně vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj a Svaz měst a obcí ČR. Letošní 27. ročník zahájil koncem března ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš s náměstkem ministra zemědělství Radkem Holomčíkem, předsedkyní Spolku pro obnovu venkova Veronikou Vrecionovou a místopředsedou Svazu měst a obcí ČR Pavlem Drahovzalem. Záštitu nad akcí převzal předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil a Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova. Soutěž je určena pro obce, které mají nanejvýš 7 500 obyvatel a mají zpracovaný strategický dokument rozvoje. V následujících měsících proběhnou krajská kola, na které naváže kolo celostátní na přelomu srpna a září. Z krajského kola postoupí vždy jen jedna obec do celostátního. Vítěze celostátního kola pak zástupci vyhlašovatelů vyhlásí 16. září 2023 na Jarmarku venkova v Luhačovicích. Obce jsou hodnoceny v oblastech jako např. koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, občanská vybavenost, úspory energií nebo přírodní prvky a zeleň v obci.

Jiří Knížek, 2. místostarosta

Datum vložení: 28. 4. 2023 17:16
Datum poslední aktualizace: 31. 5. 2023 8:47

dnes, pondělí 26. 2. 2024
zataženo 7 °C 1 °C
úterý 27. 2. oblačno 9/2 °C

Svátek má Dorota

Zítra má svátek Alexandr

V únoru sníh a led - v létě nanesou včely med.

Mnoho mlh v únoru - mnoho dešťů v létě.