Obnova malých sakrálních staveb

Obnova malých sakrálních staveb na území katastru obce Postřekov bude probíhat v několika etapách. V I. etapě byly vytipovány celkem čtyři kříže, které se nacházejí v nejhorším stavu. Jedná se o dva kříže v intravilánu obce – u Bebrů a u Kapiců – a dva kříže v extravilánu – na předním kopci a za starou školkou. Při průzkumu trhu byla vybrána firma Kamenictví M+K – Radek Kraus z Domažlic. Realizace I. etapy by měla s ohledem na schválenou dotaci proběhnout do září 2023. Dojde ke stabilizaci kamenného soklu, jeho čištění, impregnaci a ošetření, dále k renovaci litinových křížů a jejich zlacení. Další etapa se plánuje na rok 2024. Během této etapy by mělo dojít k renovaci všech zbylých křížů v intravilánu obce, a to kříže u Křížků, u Matoušů, u Královců, u Zvoníků, u Kašparů a u Bernatů. V další etapě pak dojde i na další kříže v extravilánu, a to u váhy JZD, u stohu JZD, v rybníkách, na Lavkach, cestou na Mlejneček a na křivé cestě.

Etapa Rok Kříže
I. etapa 2023 (4) u Bebrů, u Kapiců, za starou školkou, na předňáku
II. etapa 2024 (6) u Křížků, u Matoušů, u Královců, u Zvoníků, u Kašparů a u Bernatů
III. etapa 2025 (6) u váhy JZD, u stohu JZD, v rybníkách, na Lavkach, cestou na Mlejneček, na křivé cestě

Náhodná fotogalerie

dnes, úterý 16. 7. 2024
prudký déšť 25 °C 17 °C
pátek 19. 7. slabý déšť 26/18 °C

Svátek má Luboš

• Pojďte se vykoupat do řeky

Zítra má svátek Martina

Červenec nese parna, krupobití a medovice, jestli hojný na bouřky a vichřice.

Deštivé léto horší podzimku.