5) Navštivte unikátní soustavu rybníků!

Mátě rádi procházky přírodou a nevadí Vám trochu hůře přístupný terén? Pak je návštěva Postřekovských rybníků, které jsou fenoménem celé České republiky, pro Vás to pravé. Asi půl kilometru od vlakové zastávky se na ploše 8 ha rozprostírá největší rybník zdejší rezervace - Obecní rybník, kde naleznete informační tabuli s informacemi o lokalitě. Po zpevněné cestě se dále dostanete až do oblasti, kde se nachází přes dvacet dalších různě velkých a stále obhospodařovaných rybníků, které společně s loukami, Obecním rybníkem a přilehlými mokřady tvoří přírodní rezervaci, vyhlášenou roku 1990. Tuto ochranu si lokalita vyžádala hlavně z důvodu, že se zde nachází hnízdiště vzácné ptačí fauny. Hnízdí zde např. slavík modřáček středoevropský, moták pochop, moudiváček lužní a další. Vedle tohu zde můžete obdivovat i bohatou flóru, kterou tvoří více než 300 druhů cévnatých rostlin. Mezi rybníky však už jsou cesty hůře přístupné a při návštěvě lokality doporučujeme vhodnou -  nepromokavou obuv.

dnes, neděle 3. 7. 2022
jasno 28 °C 12 °C
pondělí 4. 7. slabý déšť 25/16 °C
středa 6. 7. jasno 25/16 °C

Svátek má Radomír

Zítra má svátek Prokop

Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce.

Bouřky v úplňku měsíce znamenají déšť dalece.