4) Prohlédněte si historickou hasičskou techniku!

Jste nadšenci do hasičské techniky nebo Vás zkrátka zajímá historie požární ochrany v obci? Pak při návštěvě Postřekova určitě nevynechejte Hasičské muzeum. Ve stálé expozici na Vás čeká např. motorová stříkačka Stratílek, ruční stříkačky nebo další historická hasičská výstroj a výzbroj. Většinu exponátů získalo muzeum darem nebo za symbolický finanční obnos, část exponátů byla do muzea zapůjčena. V současné době sídlí muzeum ve dvou budovách – staré hasičské zbrojnici, kde je umístěna expozice ručních stříkaček a v budově bývalé kotelny základní školy. Zde jsou k vidění motorové stříkačky a hasičská výzbroj. Sbírky aktuálně zahrnují 24 motorových stříkaček, 6 stříkaček ručních (z toho 3 tažené koňmi) a jednu stříkačku parní (většina techniky je plně funkční). Muzeum je možné navštívit po předchozí domluvě.

Kdy navštívit?

• po telefonické dohodě:
    • Karel Řezníček | +420 732 509 319

dnes, sobota 3. 12. 2022
sněžení 1 °C 0 °C
neděle 4. 12. mírné sněžení 1/-2 °C

Svátek má Svatoslav

• Mezinárodní den zdravotně postižených

Zítra má svátek Barbora

Prosinec naleje a leden zavěje.

O Františku Xaveru vítr fičí od severu.