4) Prohlédněte si historickou hasičskou techniku!

Jste nadšenci do hasičské techniky nebo Vás zkrátka zajímá historie požární ochrany v obci? Pak při návštěvě Postřekova určitě nevynechejte Hasičské muzeum. Ve stálé expozici na Vás čeká např. motorová stříkačka Stratílek, ruční stříkačky nebo další historická hasičská výstroj a výzbroj. Většinu exponátů získalo muzeum darem nebo za symbolický finanční obnos, část exponátů byla do muzea zapůjčena. V současné době sídlí muzeum ve dvou budovách – staré hasičské zbrojnici, kde je umístěna expozice ručních stříkaček a v budově bývalé kotelny základní školy. Zde jsou k vidění motorové stříkačky a hasičská výzbroj. Sbírky aktuálně zahrnují 24 motorových stříkaček, 6 stříkaček ručních (z toho 3 tažené koňmi) a jednu stříkačku parní (většina techniky je plně funkční). Muzeum je možné navštívit po předchozí domluvě.

dnes, neděle 3. 7. 2022
jasno 28 °C 12 °C
pondělí 4. 7. slabý déšť 25/16 °C
středa 6. 7. jasno 25/16 °C

Svátek má Radomír

Zítra má svátek Prokop

Jaký červenec, takový leden.

Bouřky v úplňku měsíce znamenají déšť dalece.