3) Zjistěte více o historii nejrázovitější obce Chodska!

Chcete se dozvědět více o bohaté historii jedné z 11 původních chodských vsí? Navštivte Pamětní síň obce v budově Obecního úřadu. Milovníci dějin si přijdou na své! Stálá expozice Vás provede historií od první písemné zmínky o obci v roce 1325 až do novodobých dějin. Uvidíte mnoho historických fotografií Postřekova, které Vám přiblíží obec za časů dávno minulých. Dozvíte se příběhy mimořádných rodáků i osobností, které jsou s obcí spjaté. Upoutá Vás zajímavý životní osud místních účastníků zahraničního odboje za obou světových válek, včetně toho nejznámějšího - generála Josefa Buršíka. Zjistíte podrobnosti o životě židovské dívenky Evy Erbenové (Löwidtové), kterou na samém sklonku druhé světové války zachránila rodina Jahnova. Prohlédnete si sbírku panenek, které po světě sesbíral kapitán Jakub Frey - jeden z vůbec prvních českých námořních kapitánů, nebo si prohlédnete zakrvácené psaníčko, na kterém se loučí jeden z postřekovských chlapců před tím, než byl u nedalekého mlýna v obci Otov zavražděn nacistickými vojáky. Pamětní síň obce je přístupná po předchozí domluvě.

dnes, neděle 3. 7. 2022
jasno 28 °C 12 °C
pondělí 4. 7. slabý déšť 25/16 °C
středa 6. 7. jasno 25/16 °C

Svátek má Radomír

Zítra má svátek Prokop

Když dne ubývá, horka přibývá.

Bouřky v úplňku měsíce znamenají déšť dalece.