3) Zjistěte více o historii nejrázovitější obce Chodska!

Chcete se dozvědět více o bohaté historii jedné z 11 původních chodských vsí? Navštivte Pamětní síň obce v budově Obecního úřadu. Milovníci dějin si přijdou na své! Stálá expozice Vás provede historií od první písemné zmínky o obci v roce 1325 až do novodobých dějin. Uvidíte mnoho historických fotografií Postřekova, které Vám přiblíží obec za časů dávno minulých. Dozvíte se příběhy mimořádných rodáků i osobností, které jsou s obcí spjaté. Upoutá Vás zajímavý životní osud místních účastníků zahraničního odboje za obou světových válek, včetně toho nejznámějšího - generála Josefa Buršíka. Zjistíte podrobnosti o životě židovské dívenky Evy Erbenové (Löwidtové), kterou na samém sklonku druhé světové války zachránila rodina Jahnova. Prohlédnete si sbírku panenek, které po světě sesbíral kapitán Jakub Frey - jeden z vůbec prvních českých námořních kapitánů, nebo si prohlédnete zakrvácené psaníčko, na kterém se loučí jeden z postřekovských chlapců před tím, než byl u nedalekého mlýna v obci Otov zavražděn nacistickými vojáky. Pamětní síň obce je přístupná po předchozí domluvě.

Kdy navštívit?

• po telefonické dohodě:
    • Václav Volfík | +420 728 562 112
    • Jiří Knížek | +420 736 265 529

dnes, neděle 4. 6. 2023
jasno 21 °C 6 °C
pondělí 5. 6. zataženo 22/9 °C
úterý 6. 6. zataženo 18/9 °C
středa 7. 6. zataženo 18/12 °C

Svátek má Dalibor

• Mezinárodní den nevinných dětských obětí agrese

Zítra má svátek Dobroslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den životního prostředí
  • Den rozvoje a vzdělávání dospělých

Často-li se v červnu hrom ozývá, kalné léto potom přicházívá.

Jaká parna se v červnu dostaví, tak se i prosincové mraky postaví.