3) Zjistěte více o historii nejrázovitější obce Chodska!

Chcete se dozvědět více o bohaté historii jedné z 11 původních chodských vsí? Navštivte Pamětní síň obce v budově Obecního úřadu. Milovníci dějin si přijdou na své! Stálá expozice Vás provede historií od první písemné zmínky o obci v roce 1325 až do novodobých dějin. Uvidíte mnoho historických fotografií Postřekova, které Vám přiblíží obec za časů dávno minulých. Dozvíte se příběhy mimořádných rodáků i osobností, které jsou s obcí spjaté. Upoutá Vás zajímavý životní osud místních účastníků zahraničního odboje za obou světových válek, včetně toho nejznámějšího - generála Josefa Buršíka. Zjistíte podrobnosti o životě židovské dívenky Evy Erbenové (Löwidtové), kterou na samém sklonku druhé světové války zachránila rodina Jahnova. Prohlédnete si sbírku panenek, které po světě sesbíral kapitán Jakub Frey - jeden z vůbec prvních českých námořních kapitánů, nebo si prohlédnete zakrvácené psaníčko, na kterém se loučí jeden z postřekovských chlapců před tím, než byl u nedalekého mlýna v obci Otov zavražděn nacistickými vojáky. Pamětní síň obce je přístupná po předchozí domluvě.

Kdy navštívit?

• po telefonické dohodě:
    • Václav Volfík | +420 728 562 112
    • Jiří Knížek | +420 736 265 529

dnes, čtvrtek 9. 2. 2023
jasno 1 °C -7 °C
pátek 10. 2. oblačno 2/-5 °C
sobota 11. 2. mírné sněžení 2/-3 °C
neděle 12. 2. slabý déšť 5/0 °C

Svátek má Apolena

Zítra má svátek Mojmír

Únor bílý - pole sílí.

Svatá Apolena bývá v mlze zahalena.