3) Zjistěte více o historii nejrázovitější obce Chodska!

Chcete se dozvědět více o bohaté historii jedné z 11 původních chodských vsí? Navštivte Pamětní síň obce v budově Obecního úřadu. Milovníci dějin si přijdou na své! Stálá expozice Vás provede historií od první písemné zmínky o obci v roce 1325 až do novodobých dějin. Uvidíte mnoho historických fotografií Postřekova, které Vám přiblíží obec za časů dávno minulých. Dozvíte se příběhy mimořádných rodáků i osobností, které jsou s obcí spjaté. Upoutá Vás zajímavý životní osud místních účastníků zahraničního odboje za obou světových válek, včetně toho nejznámějšího - generála Josefa Buršíka. Zjistíte podrobnosti o životě židovské dívenky Evy Erbenové (Löwidtové), kterou na samém sklonku druhé světové války zachránila rodina Jahnova. Prohlédnete si sbírku panenek, které po světě sesbíral kapitán Jakub Frey - jeden z vůbec prvních českých námořních kapitánů, nebo si prohlédnete zakrvácené psaníčko, na kterém se loučí jeden z postřekovských chlapců před tím, než byl u nedalekého mlýna v obci Otov zavražděn nacistickými vojáky. Pamětní síň obce je přístupná po předchozí domluvě.

Kdy navštívit?

• po telefonické dohodě:
    • Václav Volfík | +420 728 562 112
    • Jiří Knížek | +420 736 265 529

dnes, úterý 27. 9. 2022
déšť 10 °C 7 °C
středa 28. 9. déšť 8/5 °C
pátek 30. 9. slabý déšť 13/6 °C

Svátek má Jonáš

• Světový den cestovního ruchu

Zítra má svátek Václav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den české státnosti

Zářijová slota - hrstka deště, fůra bláta.

Září jasným pohledem se ještě jednou ohlédne za květnem.