2) Nechte se kochat krásou chodských krojů!

Zajímáte se o lidové odívání na Chodsku, o tradice a řemesla? Tak to nesmíte vynechat zdejší Muzeum krojů, které se nachází v budově staré školy. Sbírka pestrobarevných chodskcýh krojů, které za časů minulých nosili naši předkové jako běžný oděv, Vám ukouzlí. Nachází se zde více než čtyřicet kompletních krojů, těch všedních i těch slavnostních. Vedle toho zde naleznete i spostu dalších doplňků, staré nádobí, pohlednice, staré fotografie, krejčovské potřeby, ukázky krajek atd. Nechybí zde ani kroj ze Mlýnce, který býval samostatnou německou obcí v sousedství Postřekova, jehož je v současnosti součástí. Jeden z nejstarších exponátů zde je například 200 let starý bílý čepec, tzv. koláč, historická pokrývka hlavy zdejších žen. Muzeum je možné navštívit po předchozí domluvě. Pokud chcetě vidět kroje ,,v akci", určitě zavítejte do Postřekova na některou slavnost, jakou je např. Svatojakubská pouť nebo vyhlášený Postřekovský masopust. Z běžného všedního života kroje v obci už bohužel vymyzely s posledními ženami, které byly donedávna k vidění na ulicích vsi v těchto pestrobarevných šatech. Dnes se kroje nosí především na slavnostní události, jakými jsou vedle výše zmíněných i např. křtiny a průvody. Tradice a zvyky v obci se snaží zachovat jeden z nejstarších místních spolků, kterým je už téměř 90 let Národopisný soubor Postřekov.

dnes, neděle 3. 7. 2022
jasno 28 °C 12 °C
pondělí 4. 7. slabý déšť 25/16 °C
středa 6. 7. jasno 25/16 °C

Svátek má Radomír

Zítra má svátek Prokop

Co červenec končí, srpen začíná.

Bouřky v úplňku měsíce znamenají déšť dalece.