1) Zažijte nejbujarejší oslavy masopustu v kraji!

Už jste někdy slyšeli o vyhlášeném Postřekovském masopustu? Jestli ne, je na čase se o něm něco dozvědět. Masopustní veselí má v obci dlouholetou tradici a nenechá si ho ujít téměř žádný postřekovský rodák, ale i mnoho návštěvníků z okolí. Hlavní záštitu nad masopustem v obci má TJ Sokol Postřekov, který se s dalšími místními spolky stará o hladký průběh všech pěti dní oslav. Slyšeli jste dobře - masopust v Postřekově trvá PĚT DNÍ! Masopust je tak největší kulturní akcí v obci. Termín masopustu je pohyblivý a vychází z termínu Velikonoc (sedm týdnů před). Zahajuje ho Sezpívaná, která se koná v pátek v místní hospodě U Hadamů. Tento den je určen zejména mladým, kteří se chystají na nedělní Kytičkový průvod. V sobotu se pak v Obecním sále koná Maškarní bál. Hlavním dnem je pak neděle, kdy tradičně v 16 hod. vychází Kytičkový průvod od hospody U Hadamů do Obecního sálu, na průvod pak navazuje Kytičková zábava. Pondělí je pak určeno i starším ročníkům – to se v Obecním sále koná Babský bál. Masopustní veselí pak ukončuje úterní Masopustní průvod obcí, na jehož konci je skoncováno s figurínou masopustu. Večer pak ještě v Obecním sále probíhá Truchlení pozůstalých, které však končí přesně o půlnoci. Od popeleční středy totiž začíná 40 dnů půstu, které končí až na Velikonoce. Během masopustu se ve vsi pečou tradiční šišky a vypije se nemalé množství sudů piva. Přijďte na vlastní smysly nasát atmosféru této jedinečné události nadregionálního významu.

dnes, neděle 3. 7. 2022
jasno 28 °C 12 °C
pondělí 4. 7. slabý déšť 25/16 °C
středa 6. 7. jasno 25/16 °C

Svátek má Radomír

Zítra má svátek Prokop

V červenci do košile rozdělej se a v prosinci po uši oděj se!

Bouřky v úplňku měsíce znamenají déšť dalece.