Velikost písma:

Kotlíkové bezúročné půjčky

O kvalitě ovzduší v naší obci bylo poslední dobou napsáno a řečeno mnoho. Převážně v zimních měsících bývá obec bohužel často zahalena v oblacích dýmu různých barev a zápachů. Zastupitelstvo obce by rádo motivovalo občany k výměně starých kotlů za nové nízkoemisní. Na červnovém zasedání byl proto schválen program bezúročných půjček, které budou poskytovány jako jakýsi doplněk další vlny kotlíkových dotací. Vzhledem k tomu, že kotlíkové dotace jsou vypláceny až zpětně po realizaci výměny kotle je cílem obecních bezúročných půjček pomoci žadatelům překlenout období mezi realizací a proplacením dotace. Zde je výčet hlavních podmínek programu:

• vyplnění formuláře žádosti (ke stažení na stránkách obce nebo k v tištěné podobě k dispozici v kanceláři OÚ),
  • žadatelem může být pouze vlastník nemovitosti. V případě spoluvlastnictví je potřeba souhlas všech spolumajitelů nemovitosti,
  • vyrovnané závazky vůči obci (tzn. nemít např. dluhy na popelném),
  • schválená kotlíková dotace od Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Maximální výše půjčky bude 70.000,- Kč a o jejím poskytnutí bude vždy rozhodovat zastupitelstvo obce. Podrobný popis pravidel programu je na stránkách obce, příp. v tištěné formě k dispozici v kanceláři OÚ. S administrací potřebných dokumentů vám v případě potřeby pomohou pracovnice kanceláře obecního úřadu. Kdo ještě nemá zpracovány podklady pro podání žádostí na Krajský úřad Plzeňského kraje, může se obrátit na některou z níže uvedených firem, které přípravu dokumentace pro vyřízení kotlíkové dotace zabývají:

• firma a, kontakt:
  • firma b, kontakt:
  • firma c, kontakt:

Zahájení příjmu žádostí o dotace Krajským úřadem Plzeňského kraje je předpokládáno v průběhu října. Podmínky výzvy budou po červnovém zasedání rady PK zveřejněny na stránkách Plzeňského kraje.

Rychlý kontakt...

Obecní úřad Postřekov