Zástupci obce si v Praze připomněli Josefa Buršíka

Pietní akt

Ve středu 8. března 2023 se starosta obce Petr Anderle, 2. místostarosta Jiří Knížek a zástupce 1. tankové roty Karel Řezníček zúčastnili vzpomínkové akce při příležitosti 80. výročí prvního bojového vystoupení 1. čs. samostatného praporu u Sokolova.

Ve středu 8. března 2023 se starosta obce Petr Anderle, 2. místostarosta Jiří Knížek a zástupce 1. tankové roty Karel Řezníček zúčastnili vzpomínkové akce při příležitosti 80. výročí prvního bojového vystoupení 1. čs. samostatného praporu u Sokolova. Tak se připomněl i postřekovský rodák Josef Buršík, který jako velitel čety přímo čelil útoku v Sokolovu. Ve 14 hod. se na Náměstí Míru konal pietní akt, který byl vyvrcholením programu na náměstí. Ve večerních hodinách pak proběhlo představení dvojdílné knihy o Sokolovu v hotelu Legie. Akce se mimo jiné zúčastnila i ministryně obrany Jana Černochová, ředitel Vojenského historického ústavu Praha brig. gen. Aleš Knížek nebo ředitel Památníku Lidice plk. gšt. v.z. Eduard Stehlík.

Jiří Knížek

Pietní akt

Datum vložení: 8. 3. 2023 10:02
Datum poslední aktualizace: 13. 4. 2023 11:48

dnes, středa 24. 4. 2024

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Zítra má svátek Marek

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Do sucha zaseti do svatého Jiří jest velmi dobře, ale do mokra je hrob.