Zástupci obce si v Praze připomněli Josefa Buršíka

Pietní akt

Ve středu 8. března 2023 se starosta obce Petr Anderle, 2. místostarosta Jiří Knížek a zástupce 1. tankové roty Karel Řezníček zúčastnili vzpomínkové akce při příležitosti 80. výročí prvního bojového vystoupení 1. čs. samostatného praporu u Sokolova.

Ve středu 8. března 2023 se starosta obce Petr Anderle, 2. místostarosta Jiří Knížek a zástupce 1. tankové roty Karel Řezníček zúčastnili vzpomínkové akce při příležitosti 80. výročí prvního bojového vystoupení 1. čs. samostatného praporu u Sokolova. Tak se připomněl i postřekovský rodák Josef Buršík, který jako velitel čety přímo čelil útoku v Sokolovu. Ve 14 hod. se na Náměstí Míru konal pietní akt, který byl vyvrcholením programu na náměstí. Ve večerních hodinách pak proběhlo představení dvojdílné knihy o Sokolovu v hotelu Legie. Akce se mimo jiné zúčastnila i ministryně obrany Jana Černochová, ředitel Vojenského historického ústavu Praha brig. gen. Aleš Knížek nebo ředitel Památníku Lidice plk. gšt. v.z. Eduard Stehlík.

Jiří Knížek

Pietní akt

Datum vložení: 8. 3. 2023 10:02
Datum poslední aktualizace: 13. 4. 2023 11:48

dnes, pondělí 26. 2. 2024
zataženo 7 °C 1 °C
úterý 27. 2. oblačno 9/2 °C

Svátek má Dorota

Zítra má svátek Alexandr

Únorová voda - pro pole škoda.

Mnoho mlh v únoru - mnoho dešťů v létě.