Postřekov si připomene 78. výročí osvobození

Plakát

Obec Postřekov pořádá Oslavy osvobození při příležitosti 78. výročí konce druhé světové války a osvobození obce.

Obec Postřekov pořádá Oslavy osvobození při příležitosti 78. výročí konce druhé světové války a osvobození obce.

Oslavy začnou již v neděli 30. dubna od 10:00 hod. na střelnici pod obcí Díly. Od 10:00 do 12:00 hod. a následně od 15:00 do 16:00 hod. zde bude možná prohlídka dobových vojenských táborů. Ve 14:00 hod. se uskuteční bojová ukázka z období druhé světové války. Akci pořádá obec Díly společně s obcí Postřekov, obcí Česká Kubice a Klubem 4. obrněné divize Plzeň.

Hlavní pietní akt se pak tradičně uskuteční v pátek 5. května od 17:00 hod. u pomníku padlých ve světových válkách vedle Hojdů za přítomnosti zástupců obce, čestné stráže praporu obce, zástupců SDH Postřekov, členů Národopisného souboru Postřekov a členů 1. tankové roty aktivních záloh ,,Československých legií". Po akci se v 17:30 hod. v sále U Hadamů koná posezení s muzikou. Zahraje kapela Víkend. Vstup zdarma. V 18:00 hod. se navíc koná pietní akt na hřbitově v Klenčí, který pořádá městys Klenčí pod Čerchovem. Zástupci obce se ho tradičně účastní a pokládají květinu k hrobu postřekovských chlapců.

Poslední připomínka se pak koná v neděli 7. května. Od 14:00 hod. proběhne pietní akt u pomníku postřekovských chlapců v Otově. Následně se místní přesunou do bývalého lomu, kde bude slavnostně odhalena nová pamětní deska umučení chlapců.

Jiří Knížek, 2. místostarosta

Datum vložení: 19. 4. 2023 10:15
Datum poslední aktualizace: 19. 4. 2023 10:27

dnes, středa 8. 5. 2024
čtvrtek 9. 5. jasno 16/5 °C
pátek 10. 5. polojasno 18/7 °C

• Den vítězství
  • Květinový den
  • Mezinárodní den Červeného kříže

Zítra má svátek Ctibor

• Den Evropy

Májová kapka platí dukát.

Je-li už máj zahradníkem, není stodol milovníkem.