Parkování, parkování, parkování!!!

Parkování

Po dvou letech se opět vracíme k parkování vozidel, stále se parkuje všude možně, na zeleni, v zákazu zastavení a nejlépe na chodnících.

Parkování, parkování, parkování!!!

Po dvou letech se opět vracím k parkování vozidel, stále se parkuje všude možně, na zeleni, v zákazu zastavení a nejlépe na chodnících. Nejhorší situace je v horejšku, kdy má někdy problém projet i linkový autobus. Po jízdách vozidel JSDHO v rámci akce „3 metry k životu“ a několika článků k parkování, sice došlo k mírnému zlepšení – někteří si vybudovali parkování z části zahrady, někteří parkují na stávajících parkovištích, přesto problém s parkováním jako takový stále zůstává. Obdržel jsem několik dotazů, jak budeme pokračovat s uvedenou akcí „3 metry k životu“ a jak budeme řešit situaci s parkováním. Upozorňuji, že parkováním na uvedených místech je jednoznačně porušován buď zákon č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích (např. neoprávněný zábor veřejného prostranství) nebo zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (stání v zákazu stání a zastavení). První přestupek řeší místně příslušný správní orgán (v našem případě odbor pro projednávání přestupků MěÚ Domažlice) na základě předložených důkazů a svědectví. Druhý zmíněný přestupek je v kompetenci Policie ČR, která může vyřešit přestupek i na místě.

S uvedenou akcí v současné době již pokračovat nebudeme, nicméně proběhlo jednání s Policií ČR, kdy v obci bude vyšší přítomnost hlídek, které se budou mimo jiné zaměřovat právě na nezákonné parkování. Nejsem zastánce takového řešení a jsem si vědom, že někteří z Vás nemají možnost parkování na svém pozemku, ale v některých případech už je to neúnosné. Samozřejmě, že nejlepším řešením je i dostatečná kapacita parkovacích míst a obec se snaží najít nová místa či zvýšit kapacitu stávajících parkovišť. V roce 2021 bylo vybudováno parkoviště u obecního úřadu, v loňském roce byla vyznačena parkovací stání na parkovišti. Dále v rámci studie veřejného prostranství se počítá s vybudováním parkovacích míst v ulici od obecního úřadu dolů k pomníku J. Čápa a podél základní školy naproti obchodnímu domu. Bohužel v současné době nejsou pozemky pro parkoviště v horejšku.

Opětovně Vás tedy vážení spoluobčané žádám, abyste parkovali na vlastních pozemcích, nebo tam kde je to dovolené. Věřím, že se nějaká místa pro parkování na zahradách najdou a tím ubydou vozidla na chodnících a z veřejných prostranství, především z veřejné zeleně. Děkuji.

Petr Anderle, starosta

Datum vložení: 27. 6. 2023 21:47
Datum poslední aktualizace: 27. 6. 2023 21:50

dnes, čtvrtek 22. 2. 2024
oblačno 11 °C 1 °C
pátek 23. 2. slabý déšť 7/4 °C
sobota 24. 2. déšť se sněhem 4/2 °C
neděle 25. 2. déšť se sněhem 3/2 °C

Svátek má Petr

• Mezinárodní den skautů - Den sesterství
  • Den obětí zločinu

Zítra má svátek Svatopluk

Únor bílý - pole sílí.

Svatý Kliment zimu oblibuje, svatý Petr ji ucezuje.